Перший “Сніжний Барс” – Райнхольд Меснер

Кого називають Сніжними барсами? Тих хто без кисню зійшов на всі восьмитисячники Землі. Думаю, всі знають:-)

Десь років 5 тому, Клапаль випадково розказав про якихось Сніжних Барсів, і про книжку яку він має. Я шось не сприйняв тоді до уваги, та зацікавився принаймні, хоч детальніше не вичав і не збирався…

Та десь рік тому Вольодя дав мені її почитати і я був шалено збентежений цією людиною, її вчинками і мужністю та ставленням до навколишнього середовища.

Про що книжка? Скажу словами передмови: “В книжці описується абсолютно одиночне сходження на вершину Джомолунгми з тисячею “без”: кисневих балонів, мотузки і гаків, без підготованих таборів на маршруті, без групи страховки, без моральної і психічної підтримки, без надії хоча б почути людський голос (без рації).” Єдине мені чомусь обкладинка геть не сподобалася.

Єдина, перекладена російською, його книжка

Напишу кілька фраз з книжки, що надибалися розуму…

“… Тепер я розумію, що в горах я присутній і залежний саме від горизонту. Згадую, як після розлучення з дружиною я супроводжував групу в Доломітах і розплакався, побачивши як розходиться горизонт. Горизонт викликає в мене найбільш сильне пережиття під час сходження на вершину. Я зрозумів це лише тут, в Тібеті”

“… Починати сходження можливо тільки тоді, коли зникне страх. Звичайно не важко себе мобілізувати, перебороти страх, не дати йому пройняти тебе. Але важко інше: зупинити всі думки, йти вгору і цей момент, як кішка, готуватися до стрибка – це особливе мистецтво.”

“Саме в цій мандрівці я усвідомив, що йду до горизонту”

“Мінімум зайвого, але життєво необхідного – в подвійній кількості, таке моє гасло!”

“Повітря тут бідне на кисень, але в ньому є щось важливіше”

Тільки тоді, коли немає ніякого мосту між “верхом” і “низом”, ніякої страховки, сходження можна вважати по справжньому одиночним.”

“Не пам’ятаю коли саме, я звільнився від релігійних почуттів, знаю лише одне, відтоді мені стало важче переконувати себе в тому, що я на світі не самотній, не покинутий…”

“Позбутися відчуття самотності можна лише активною діяльністю – рухатися вперед, цікавитися навколишнім і вивчати його.”

“Чим вище підіймаєшся – тим більше стаєш проблемою, для себе самого.”

“Всі ці дрібні операції на місці ночівлі в сумі вартують мені стільки ж енергії, скільки займає рівномірний багатогодинний підйом на гору.”

“Я ТУТ” означає, тепер “Я ТАМ”

“Я прозорий, я зі скла, а світ навколо мене – це міцна основа мого Я.”

“Так, він досягнув успіху, дійшов до мети – але ще більшого успіху добилася гора. Вона взяла свою ціну від цієї людини” – Нена, його супутниця і подруга в часі сходження на Джомолунгму.

“Ніколи, ще я не був так близько до межі між буттям і небуттям, між Я і НЕ Я. Жодне сходження не потрясало так сильно, як це.”

“Я сам для себе Батьківщина, а моє знамено – мій носовичок.”

“Якщо мені вдалося зійти на всі 14 восьмитисячників і залишитись живим – це лише тому, що я завжди знав коли потрібно зупинитися, я відчував коли ризик був занадто великим. Я терпів поразку, відступав в 11 гімалайських експедиціях, лише завдяки цьому я живий”

Замок в Ювалі де живе Меснер

Сьогодні Меснер є депутатом Європарламенту, автор багатьох книг і власник Золотого льодоруба. І ще купу всього, що можна прочитати в мережі…

Не знаю яка доля у них з Неною… Цікаво.

Для порівняння, можна прочитати дуже цікаву статтю, якою ціною українські і російські альпіністи намагалися підкорити Лхоцзе

А ось тут можна подивитися фільм про трагічну загибель рідного брата Меснера, на початку захоплення альпінізмом.

дякую, владзю! тепер шукаю, де її купити…:-) Пірі і Амундсена та Прістлі, на котрих  Ти теж підсадив – вже маю:-)

Advertisements

About Василько

Читайте...
Опубліковано у Життя, Люди, Мандри, Природа, Туризм, Ґеоґрафія | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Перший “Сніжний Барс” – Райнхольд Меснер

  1. Ксеня коментує:

    А я дякую тобі, Васильку! За Нунга Парбат, додивляюся…і за відкриття для мене таких Факелів, таких Снігових Барсів!

Шос сказати

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s