Руанда

Нарешті додивися останній доступний фільм про ці події… І не можу не написати.

Чи багато ви знаєте про Геноцид у Руанді? Запитайте себе…

Переглядаючи ці фільми, я щоразу не зміг зрозуміти як так могло статися? Я не хочу зараз говорити про інші випадки Геноциду у світі, лише про цей. Чому таке відбулося, чому таке могло статися і що ця НІКЧЕМНА ООН, Бельгія та США не зробили нічого, щоб врятувати 1 МІЛЬЙОН людей… Ці організації і країни сиділи і роздумували, коли руандійців вбивали. Після Руанди, я не вірю в ООН і світову справедливість!!!

І знаєте, що найсумніше після тих вбивств???? Те, що лише 82 людини були піддані Міжнародному трибуналу, і ЛИШЕ 20 З НИХ отримали тюремні терміни!!! З тих хто був свідком і не намагався його зупинити, не засудили НІКОГО!

Отак, у цьому світі можна вбити мільйон і за це понесуть відповідальність лише 20 осіб!!!

;-((((

Мене найбільше цікавить як працює мозок у таких випадках,чому люди піддаються звірячим інстинктам і сходять з розуму? Чому в принципі людство вбиває один другого? Ці питання так і залишаться запитаннями без відповідей… Вражаючі фільми. Подивіться.

 •  Готель Руанда, що розповідає про менеджера готелю «Hotel des Mille Collines», що врятував під час геноциду в Руанді більше тисячі осіб. Є українською.
 • «Відстрілюючи собак» («Shooting Dogs»)2005 р., що екранізує події в школі Дон Боско, коли 2000 чоловік були залишені силами ООН на вірну смерть. Є українською.
 • «Рукостискання з дияволом» / “Ручкання з дияволом” (англ. Shake Hands with the Devil) була екранізована автобіографія генерал-лейтенанта Ромео Даллейра, командуючого силами UNAMIR під час геноциду в Руанді.
 • У 2000 виходить роман канадського франкомовного журналіста Жіля Куртманша «Недільний день біля басейну в Кігалі». У 2001 році роман був названий «Книгою року» в Канаді, перекладений на десятки мов і ліг в основу фільму режисера Роберу Фавро – “Недільний ранок в Кіґалі ” 2006 р.
 • Одного разу в квітні /  Sometimes in April 2005  http://www.imdb.com/title/tt0400063/?ref_=fn_al_tt_1
 • День звільнення / Munyurangabo (2007)

Дуже хотілося б щоб такі книги Ромео Даллейри та Жіля Куртманша були перекладені українською!

Просто вчитайтесь в це – Скорочена хроніка подій з Вікіпедії:

 • Державне радіо і приватна станція, відома як «Тисяча горбів» (Radio Television Libre des Mille Collines), підігрівали обстановку закликами до вбивства тутсі і зачитували списки потенційно небезпечних персон; бургомістри на місцях організовували роботу з їх виявлення і вбивств. За допомогою адміністративних методів в організацію кампанії масових вбивств були залучені і звичайні громадяни — багато тутсі були вбиті своїми ж сусідами. Знаряддям вбивства в основному служила холодна зброя (мачете). Найжорстокіші сцени розігрувалися в місцях тимчасової концентрації біженців в школах і церквах.
 • У ніч на 7 квітня бойові дії починає загін РПФ чисельністю 600 чоловік, розквартирований на околиці Кігалі відповідно до угод серпня 1993 року. Того ж дня на півночі країни починають бойові дії основні сили РПФ.
 • 8-9 квітня; — Бельгія і Франція починають операції з евакуації своїх громадян.
 • 11 квітня; — Організація Червоного хреста повідомляє, що загинули вже десятки тисяч руандійців. Вбивство 2000 тутсі в школі Дон Боско (Кігалі), після евакуації бельгійських миротворців.
 • 14 квітня; — Бельгія закінчує виведення своїх військовослужбовців з Руанди.
 • 15 квітня; — в центрі Святого Йосипа, в містечку Ньярубуе провінції Кібунго, 20000 людей народності тутсі і поміркованих хуту атаковані солдатами армії Руанди та Інтерахамве і закидані гранатами.
 • 18 квітня; — за наказом префекта Кібує 15 тисяч тутсі були зібрані на стадіоні «Гатваро» в місті Кібу і вбиті членами Інтерахамве. 2000 чоловік убиті руками членів Інтерахамве в римсько-католицькій церкві в Мабірізе, префектурі Чьянгугу. 18-20 квітня 4300 чоловік убиті в притулку Святого Іоанна.
 • 19 квітня; — глава «тимчасового уряду Руанди» Теодор Синдікубвабо особисто закликає по радіо до вбивства «спільників» в Бутаре, останній префектурі, ще не поглинутій хвилею насильства. У ту ж ніч в Бутаре прибуває президентська гвардія і починає страти тутсі. Гинуть тисячі чоловік.
 • 21 квітня; — Міжнародний Червоний Хрест повідомляє про можливі страти сотень тисяч цивільного населення. Цього ж дня Рада безпеки ООН одноголосно голосує за скорочення штату UNAMIR до 270 чоловік; — одного мотострілецького взводу з Гани. Масові вбивства в технічній школі міста Мурамбі.
 • 22 квітня; — різанина 5000 тутсі в монастирі Сову.
 • 3 травня; — президентська директива №;25 (PDD 25), що обмежує участь американських озброєних сил в операціях ООН з підтримання миру; має місце точка зору, що США не втручалися в конфлікт, побоюючись повторення подій 3-5 жовтня 1993 в Сомалі.
 • 13 травня; — Генеральний секретар ООН Б. Бутрос-Галі говорить про два мільйони біженців і про гуманітарну катастрофу в регіоні, а також про необхідність відтворити місію ООН з допомоги Руанді (UNAMIR). Того ж дня Рада безпеки ООН готується провести голосування з приводу відновлення чисельності UNAMIR, проте представник США в ООН, Мадлен Олбрайт, відкладає голосування на 4 дні.
 • 17 травня; — Рада безпеки ООН резолюцією 918 вводить ембарго на ввезення зброї до Руанди і голосує за відновлення чисельності UNAMIR до 5500 чоловік, але внаслідок розбіжностей з питання фінансування місія, що одержала назву UNAMIR II, до початку липня все ще не діяла.
 • 19 травня ООН запитує у США 50 бронетранспортерів для UNAMIR II, але починаються розбіжності з питання вартості.
 • До 31 травня РПФ контролює половину території країни і закріплюється на околицях Кігалі, зокрема захоплює аеропорт.
 • 22 червня; — Рада безпеки ООН, визнаючи безвихідь щодо питання про організацію UNAMIR II, закликає своїх членів організувати міжнародну операцію з підтримки миру в Руанді під національним командуванням; початок операції «Бірюза» французьких озброєних сил. Мета останньої полягала створенні демілітаризованої безпечної зони в трикутнику Гома; — Жіконгоро; — Чьянгугу і проведенні гуманітарних акцій. Тривала операція до 21 серпня 1994 року.
 • 4 липня; — загони Руандійського патріотичного фронту увійшли до столиці. 5 липня ними був узятий Бутаре, 14 липня; — Рухенгері, 17 липня; — Гісеньї, і до 18 липня РПФ контролював більшу частину країни. 2 мільйони хуту, побоюючись розплати за геноцид (у воєнізованих загонах було 30 тисяч чоловік), а більшість — геноциду з боку тутсі, покинули країну.

Надобраніч… Хоча… Як тепер заснути….

Advertisements

About Василько

Читайте...
Опубліковано у Життя. Додати до закладок постійне посилання.

5 Responses to Руанда

 1. Кріличка коментує:

  Дякую, Васильку, що говориш про це і ставиш дуже важливі питання. На жаль, люди і ми самі надто зосередженні на собі, щоб знати чужу біду. Хоча, звісно, так не завжди є. Але часто ми думаємо, що нам найгірше, що тільки нас гнобили, вбивали, а зовсім поруч – ще більша біда. Я, приміром, досі переживаю свою зустріч із чеченськими біженцями у Білорусі, які стараються в”їхати до Польщі… Я щовечора бачу осі дітей, відчуваю обійми молодих мама з купою малих дітей на руках, я не в силі стримати сльози від думки, що ніяк не можу їм допомогти… А ще в мене постійно в голові їх, мусульман, прохання: “Моліться за нас!”. Дякую, що ти показуєш і пишеш тут.

 2. mamache коментує:

  ще до війни я читала на вордпресі олю макар, така була цікава дівчина, природжений волонтер, вона працювала в Україні з циганами, а їздила до Мозамбіку вичухувати, годувати, навчати їхніх дітей.
  у світі дуже багато горя…

  • Василько коментує:

   Не те слово… Світ сходить з розуму і це сумно…. А де тепер та Оля?

   • mamache коментує:

    тре пошукати. я якось її загубила, точніше, вона не веде блогу більше.

    Під час Майдану десь була мигнула і всьо. десь випливе, ясно. така не могла осторонь лишитися.

    а щодо того, що світ їде, то мабуть таки треба мальтуса нам читати. хоч і страшно то вголос вимовити, но війни людству необхідні, отакі-то ми жорстокі тварюки.

Шос сказати

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s