Фільми про Геноциди в Азії, Індонезії та Австралії

Індонезія

Акт вбивства [Режисерська версія] / The Act of Killing [Director’s Cut] (2012) –

1403152356042_f0_0

Анвар Конго з друзями танцювали в музичних номерах, заламували руки в гангстерських сценах фільму нуар та скакали преріями, мов справжні ковбої. Їхня спроба створити кіно святкується та обговорюється на телебаченні, незважаючи на те, що Анвар та його друзі – масові вбивці. Медан, Індонезія. Коли військові скинули індонезійський уряд у 1965 році, з дрібного гангстера, що збував квитки в кіно на чорному ринку, Анвар перетворився на керівника загону смерті. Він з друзями допомогли армії знищити більше мільйона комуністів, етнічних китайців та інтелектуалів менше, ніж за рік. В якості ката загону смерті Анвар власноруч вбив сотні людей. Документальна стрічка, переважна більшість творців якої вирішили залишитись анонімами.

Погляд тиші / The Look of Silence (2014) –

fe85eb84e547940ac5d7ec90c6766e31

документальне кіно режисера Джошуа Оппенгаймера, розповідає про те, як сім’я котра втратила сина під час масових вбивств 1965—1966 років у Індонезії, намагається вийти на слід його вбивць.

 

 

Камбоджа

Поля смерті / The Killing Fields (1984)

kinopoisk.ru

Кореспондент “Нью-Йорк Таймз” Сідні Шенберґ пише репортажі про громадянську війну між “червоними кхмерами” і урядом. Його незамінний помічник і друг – добрий, розумний і інтелігентний Діт Пран. Як перекладачеві та провіднику, йому немає рівних. Коли “червоні кхмери” перемагають, американці евакуюються з Камбоджі. Діт Пран відправляє з ними сім’ю, але сам лишається з Сідні, щоб допомогти йому написати про переворот. Шенберґу вдасться вибратися з країни, проте ситуація Прана зовсім інша: він місцевий і абсолютно беззахисний перед революційним терором “червоних кхмерів”…

 

Брама. Час зізнань (The Gate) / Le temps des aveux (2014) 

190217170458486531_f0_0.jpg

Фільм заснований на реальних подіях. На початку 70-х років XX століття, коли по Камбоджі розповзається рух «червоних кхмерів», французький антрополог Франсуа Бізо живе в одному з сіл, займається вивченням місцевої культури, і в якості співробітника Французького інституту Далекого Сходу бере участь у реставрації Ангкор-Вата, у нього тут сім’я, і ​​за роки, проведені в країні, він навчився непогано говорити по-кхмерськи.

Одного разу в своїх дослідженнях він зайшов на територію, контрольовану «червоними кхмерами», де 10 жовтня 1971 був узятий в полон, а для «червоних кхмерів» будь-який іноземець – це апріорі американський шпигун, який працює на ЦРУ, і тому його слід стратити.

Австралія

Клітка для кроликів / Rabbit-Proof Fence (2002)

MV5BZGZkY2QzOGItZDFiYy00MWI1LWFmMTctNzNjZDMzMDk5M2Y2XkEyXkFqcGdeQXVyNjU1MTEwMjI@._V1_

– фільм про те, як колонізатори забирали малих дітей у аборигенів і виховували з них рабів. Проте 3 сестрички втекли з притулку і 9 тижнів йшли до мами вздовж сітки від кролів…

Advertisements